Retro
2015. április 29. szerda, 20:28
Villeneuve-öt frusztrálja a hátrahagyott BAR sikere, a csapatok szívesen használnának Avon gumikat 2011-től, Webber pedig nyíltan kritizálja csapattársát, Heidfeldet. Erről írtak az előző években április 29-én.
2014: Az F1-ben is nagy port kavart, hogy Jenson Button menet közben feladta azt a triatlonversenyt, amire a Spanyol Nagydíjra való felkészülés jegyében nevezett be. Olyan hírek kezdtek el ugyanis terjedni, hogy lábsérülése miatt a brit pilóta futamon való részvétele is veszélybe került, ám a McLaren igyekezett gyorsan cáfolni ezt. És mint utólag kiderült, nem is volt miért aggódni, hiszen Button rajthoz állt Barcelonában, még ha autója gyengesége miatt csak a 11. helyen is ért célba.
2010: A csapatok megegyeztek abban, hogy az F1-ből az év végén kivonuló Bridgestone utódjául a Michelin vagy az Avon abroncsait fogják használni a következő szezontól. A Williams technikai igazgatója beszélt arról, hogy bár a Michelinnek jóval nagyobb tapasztalata van a versenypályákon és nem olyan régről a Formula-1-ből is, ám lehet, hogy mégis az Avon mellett döntenek majd, amely háromszor olcsóbban kínálná termékeit a csapatok számára. Érdekesség, hogy még ugyanezen a napon jelentette be hivatalosan is a sport iránti érdeklődését a Pirelli…
2009: Három futamról való eltiltást szabtak ki a McLarenre az ausztráliai hazugságbotrány következményeként, amit egy évre felfüggesztettek, tehát ha a következő 12 hónapban nem követnek el hasonló vétséget, akkor nem kell letölteniük azt. Max Mosley szerint az FIA nem volt elnéző a csapattal, hiszen a Melbourne-ben a versenybírókat szándékosan megtévesztő sportigazgató, Dave Ryan azóta már elhagyta a csapatot, és a szövetség különösen elégedett volt a Ron Dennis visszalépésével a McLarenen belül végbement „kulturális változással”.
2006: Valentino Rossi komolyan fontolgatja, hogy a Ferrari ajánlatát elfogadta a MotoGP-ről az F1-re váltson. A Scuderia 2007-es felállása még nem ismert, de jó eséllyel lehet hely a motoros sztár számára is, aki már többször tesztelte a csapat autóját. Elmondása szerint már egy ideje mérlegeli magában a váltás előnyeit és hátrányait, de nehezen hoz meg egy ilyen fontos döntést, bár ígéri, hogy júniusra minden kiderül, és hálás azért, hogy a Ferrari gondolkodási időt adott neki.
2005: Mark Webber nyíltan kritizálta williamses csapattársát, Nick Heidfeldet, aki szerinte nem küzd annyira, mint ő maga. Webber eközben büszke rá, hogy többet kockáztat az autóval, még ha ennek olykor hibák is az eredményei. „Nick csak úgy ül ott. És örömmel teszi ezt” – mondta Heidfeldről, aki a csapat azévi első dobogóját is megszerezte. „Én nem fogok üldögélni, és mindig is meg fogok próbálni többért harcolni. Én nem elégszek meg egy 7. vagy 8. hellyel.”
2004: Jacques Villeneuve-öt rendkívül frusztrálja, hogy a BAR csapat éppen abban az évben vált végre dobogóesélyessé, amikor ő öt együtt töltött szezon és hosszú építkezések után távozott az istállótól. Minderről a kanadai korábbi versenymérnöke, Jock Clear beszélt: „Nagyon csalódott, amikor nem lehet itt most, hogy végre jóra fordultak a dolgok. Nem arról van szó, hogy reménytelennek látta volna a helyzetet és feladta a próbálkozást. Mindig is tudta, hogy ehhez időre lesz szükség, és amikor 2001-ben hívta a Renault, akkor is kitartott a projekt mellett. A munkánk gyümölcse pedig most végre látszik is. Frusztrált emiatt, de más, ennél fontosabb dolgok is vannak az életben.”
2003: Alex Wurzot saját apja próbálja lebeszélni arról, hogy a McLarennél betöltött tesztpilótai állását feladja a Jaguar versenyzői szerződéséért cserébe. A Jaguar megkereste a McLarent azzal a kéréssel, hogy az alulteljesítő Antonio Pizzonia helyett autóba ültethetnék-e a nagyra tartott osztrákot, ám Franz Wurz azt tanácsolja fiának, maradjon a helyén. „Jelenleg is mérlegeli a lehetőségeket, de vasárnap este azt mondtam neki, biztonságra játszva maradjon a McLarennél. A csapat nagyra becsüli őt, és még mindig elég fiatal ahhoz, hogy visszatérjen a mezőnybe.”