Michelisz 12. helyen kezdett a Zöld Pokolban

WTCC

2015. május 14. csütörtök, 13:21

A rendhagyó lebonyolítás és a pálya hossza miatt egy csütörtöki egyórás teszttel kezdődött meg a WTCC nürburgringi fordulója, amelyen nem meglepő módon az április végi gyakorlást is megnyerő José María López végzett az élen, megelőzve két csapattársát, Sebastien Loeböt és Yvan Mullert. Michelisz Norbi egy 12. hellyel debütált a Zöld Pokolban.

Mivel a túraautó-világbajnokság a legendás 24 órás viadal betétprogramjaként vendégeskedik a Nordschleifén, a hétvége programja a megszokottnál egy nappal korábban, azaz csütörtökön kezdetét vette, méghozzá a pálya hossza miatt egy egyórás teszttel. Az első körök után nem meglepő módon a bő két héttel ezelőtt itt rendezett gyakorlást is megnyerő José María López vezetett – igaz, 8:41-es köre még három másodperccel elmaradt akkori legjobbjától. Jól kezdett Michelisz Norbert is, hiszen első körével egy ideig az ötödik pozíciót foglalta el. Egy másik hondásnak, nevezetesen Tiago Monteirónak már kevésbé alakult jól a tréning eleje, a portugál pilóta ugyanis bal első defektet kapott.

21377_orig_38a3c93189d3b34b4d1187eedcd993cf

„Félidőben” López mögött két francia csapattársa, Sebastien Loeb és Yvan Muller sorakozott, majd jött Gabriele Tarquini a Hondával, valamint Hugo Valente és Tom Chilton egy-egy Chevy-vel. Jól szerepelt a Ladánál James Thompson helyét átvevő Jaap van Lagen is, aki épp Michelisz Norbit megelőzve a nyolcadik helyen állt. Húsz perccel a vége előtt kialakult a teljes Citroen-henger: Ma Qing Hua és Mehdi Bennani feljöttek a negyedik és ötödik pozíciókba. Az éllovas López egyébként tovább gyorsulhatott volna, az első három szektorban remek részidővel állt, ám a negyedik szakaszon problémái akadtak, meg is állt a pályán, majd lassan visszagurult a bokszba.

Az utolsó percekre valamelyest enyhült a francia gyártó dominanciája, hiszen Valente a negyedik, Tarquini az ötödik helyre jött előre. Az első három helyen azonban már nem történt változás, így López nyert Loeb és Muller előtt – érdemes volt megfigyelni, hogy közöttük a pálya 25 kilométeres hossza ellenére is csak alig 1,2 másodperc volt a különbség. Valente és Tarquini mögött Monteiro lett a hatodik, majd jött Ma és Bennani, a top10-be pedig Van Lagen és Chilton fért még be. Michelisz Norbi 8:49.392-es idővel a 12. helyre hozta be a Zengő Motorsport Civicjét. A mezőnyhöz csak erre a hétvégére csatlakozó, a pályát kiválóan ismerő Sabine Schmitz érdemi köridő nélkül utolsóként zárt.