http://formula.hu/parc-ferme/11598
„Nem is kívánhattam volna ennél támogatóbb környezetet a Formula-1-es bemutatkozásra: az első pillanattól kezdve teljes mértékben otthon érzem magam itt.”
A születésnapi jókívánság, melyben nem volt köszönet
http://formula.hu/parc-ferme/11597
A McLarennél minden bizonnyal jó ötletnek tűnt boldog születésnapot kívánni „barátjuknak” Kevin Magnussennek, ám a legtöbbeknek erről nem az jutott eszébe, hogy milyen kedves ez a csapat, hanem az, hogy tavaly épp a születésnapján rúgták ki őt, méghozzá SMS-ben…
„Felhúztuk a Lotust a huszonkettedikre, én, a Feri meg a Bíró Imre…”
http://formula.hu/parc-ferme/11596
Dalban így tudnánk elmondani, ami a minap Sao Paulóban történt: egy üzletember nagyon, de nagyon szeretett volna magának egy replikát Senna egyik Lotusáról, hogy a nappalijában, egészen pontosan annak plafonján díszeleghessen. Megvette, felhúzták, felrakták. Mi azért nem ülnénk alá nyugodt szívvel tévét nézni…
Amikor Niki Laudánál lassabbnak bizonyult egy majom
http://formula.hu/parc-ferme/11595
Na jó, a cím enyhe sarkítás ebben az esetben: hoztunk egy videót arról a 2002 januári tesztről, melyet a Jaguar szervezett Niki Lauda csapatfőnöknek, aki szerette volna még jobban megérteni a modern F1-es autók működését. A teszt előtt egyébként az akkor 51 éves osztrák úgy nyilatkozott, hogy ezeket az autókat egy majom is el tudná vezetni. S őt ismerve nem meglepő, hogy utána is ugyanezt mondta annak ellenére, hogy körönként 15 másodpercet „kapott” versenyzőitől pördülésekkel és lefulladásokkal tarkított tesztje során…
Ma két évvel ezelőtt borult sötétségbe a Formula-1…
http://formula.hu/parc-ferme/11594
2014. október 5-én rendezték az esős Japán Nagydíjat, melyen végzetes balesetet szenvedett generációjának egyik legragyogóbb tehetsége, Jules Bianchi…
Valami nagyon klassz dologra készülnek a MiniDriversnél – ezt látnod kell!
http://formula.hu/parc-ferme/11593
Immár nyolcéves a Formula-1, a MotoGP és a Formula-E történéseit mókás rajzfilmes formában megörökítő sorozat, mely hamarosan előáll új, MiniVintage névre keresztelt koncepciójával: az aktuális futamok mellett a 2000-es évtized néhány igazán emlékezetes versenyét is felidézhetjük majd a minipilóták segítségével – mi már alig várjuk, itt a trailer:
Nem is kérdés, ki volt a Malajziai Nagydíj legjobbja a Formula.hu olvasói szerint
http://formula.hu/parc-ferme/11591
Tegnap szavazást hirdettünk, mellyel arra voltunk kíváncsiak, olvasóink kit tartanak a hétvégi sepangi verseny legjobbjának. Nem számítottunk rá, hogy egy versenyző ekkora fölénnyel fog nyerni: a csaknem 1000 voksoló 43 %-a az utolsó rajthelyről 7. pozícióba előretörő Fernando Alonsót nevezte meg.
A másik nagy felzárkózó, Nico Rosberg egyértelmű második lett 20 %-kal, és még ketten kaptak 10 %-nál nagyobb hányadot, a futamgyőztes Ricciardo és az épp megelőzött Hamilton. A hivatalos nap versenyzője szavazást Max Verstappen nyerte, de a Formula olvasóinak csupán 3 %-a értett egyet ezzel.
Amikor úgy tűnt, az Alfa Romeo a Formula-1 meghatározó csapata lesz
http://formula.hu/parc-ferme/11590
Éppen 36 évvel ezelőtt, 1980. október 4-én, a szezon utolsó versenyén, Watkins Glenben Bruno Giacomelli meglepően fölényes pole-pozíciót szerzett a bajnokságba visszatért Alfa Romeóval, amely az 50-es évek elejének domináns F1-es autója volt. Ekkor még bízni lehetett benne, hogy az eredmény egy új sikerkorszak kezdete lesz, a következő években azonban csak egy másik pole-ra és néhány dobogóra futotta, 1985-ben pedig az Alfa kiszállt, és azóta sem tért vissza.
Hamilton bajnoki Mercedesét teszteli a MotoGP-világbajnok
http://formula.hu/parc-ferme/11588
Jorge Lorenzo, az ötszörös gyorsasági motoros világbajnok régi vágya teljesül, és Formula-1-es versenygépet vezethet, ráadásul egy bajnoki címet nyert autót, a 2014-es Mercedes W05-öt. Lorenzo a Mercedes és Yamaha közös szponzorán, a Monsteren keresztül egy ideje már dolgozott azon, hogy kipróbálhassa a négykerekű csúcstechnikát, de a motorsport.com szerint alkalmas időpontot csak most sikerült találni, az aragóniai és japán MotoGP-versenyek közti két szabad hét folyamán.
A tesztre ezen a héten fog sor kerülni Silverstone-ban, ahol Lorenzo több gyengébb versenygépet kipróbált, hogy ismerkedjen az autók által jelentett kihívásokkal a pályán.
Red Bull: A magyarok a Pink Floyd stílusában forgattak
http://formula.hu/parc-ferme/11589
A Red Bull a Malajziai Nagydíj hétvégéjén is különös értelmezést adott néhány jól – vagy éppen rosszul – elkapott fotónak, s ezúttal a magyar televíziós közvetítés stábja is a kereszttűzbe került.
„Csak remélni tudjuk, hogy egy darts-tábla van a képen kívül, nem pedig valakinek a feje.”
„Ezek az átkozott csótányok mindenhol ott vannak!”
„A változatosság kedvéért a magyar tévések úgy döntöttek, hogy a Pink Floyd – The Wall stílusában veszik fel az adást.”
„Túl meleg van a pályán való futáshoz? Új őrület a paddockban a bőröndök emelgetése.”
„Jenson ravasz tervet eszelt ki a pole megszerzésére, aminek része, hogy fiatalabb riválisaival speciális almalevet itat a saját buliján.”
„Apró probléma a Ferrari versenyzőit védő légzsákkal.”
„Hiába magyarázza neki mérnöke a sisakba épített rádiók működését, Max továbbra is attól fél, hogy a fejében megszólaló hangok fognak neki utasításokat adni.”
„Elég szoros lett az öv, Dany?”
2004 vs. 2016 – Hasonlítsd össze Schumacher és Hamilton sepangi körét!
http://formula.hu/parc-ferme/11587
Az ilyen egymás mellé rakott videók napjainkban már nem újdonságok, az viszont igencsak rendhagyó, hogy két különböző korszak feldélzeti kamerás felvételeit hasonlíthatjuk össze ilyen módon. Alább Lewis Hamilton idei és Michael Schumacher 2004-es pole-köre látható – tempójuk között az eltérés mindössze két tizedmásodperc.
Az évtized F1-es előzései egy csokorban? Ide vele!
http://formula.hu/parc-ferme/11586
Egy válogatás, ami sok szép emléket idézhet fel a nézőkben. Minden előzés 2010 óta történt, kivéve a 2005-ös Japán Nagydíj hajráját, de hát egyesek szerint az olyan szép volt, hogy az összes évtized előzésválogatásában ott lenne a helye!
A privát bajnok Bennanit még csak éppen királlyá nem koronázták hazájában
http://formula.hu/parc-ferme/11585
De az se sokon múlott az alábbi videót elnézve – meg a többit, amit már be se tettünk, mert úgyse néznétek őket végig A WTCC-ben 2009 óta szereplő Mehdi Bennani idén először nyerte meg a privát csapatok versenyzőinek bajnokságát, Marokkóban pedig napokon át zengett a jó kis arab muzsika.
A nap idézete – Mi a legijesztőbb a japán rajongókban?
http://formula.hu/parc-ferme/11584
A Red Bull az alábbi videót a sepangi és a suzukai hétvége együttes előzetesének szánta, amelyben Daniel Ricciardo az alábbiakkal jellemezte a lelkes, rengeteg különleges ajándékkal készülő japánokat:
„Vannak olyan rajongók, akik többet tudnak rólad, mint te saját magadról.”
Láttál már láthatósági mellényt az F1-es sztárokon?
http://formula.hu/parc-ferme/11583
Ha már jött veled szembe valaha is egy ilyen pilóta, akkor biztosan láttad rajta, elvégre nyilván ezért hívják láthatóságinak. Mindenesetre elég kicsit az esélye, mert az alábbi képen egymás mellé állított Ricciardo, Rosberg, Alonso és Vettel is elég photoshop-szagúnak tűnnek. Egy hatásos kampányhoz persze ez is elég lehet: a versenyzők érdekvédelmi szerve, a GPDA ezzel próbálja felhívni az emberek figyelmét a mellény használatára a közutakon.
Emlékeztek még erre az óriási bukásra? Legutóbbi interjúalanyunk két rekordkísérlete közül csak az egyik sikerült jól, a másik viszont…
http://formula.hu/parc-ferme/11582
Guerlain Chicherit, akivel Rigában interjút is készíthettünk, két alkalommal is igazán merész rekordkísérletre vállalkozott, de míg a történelem első autós hátraszaltóját sikeresen végrehajtotta 2013-ban, az egy évvel későbbi távolsági rekordkísérlet finoman szólva sem sikerült jól – szerencsére, a csodával határos módon már másnap hazamehetett a kórházból.
A két jelenetet alant találjátok, az interjút pedig, melyben a francia sztár arról beszél, új csapatával milyen két csúcsot kíván meghódítani, ide kattintva érhetitek el.
Ez lenne a motorsport történetének öt legnagyobb rivalizálása?
http://formula.hu/parc-ferme/11581
Az alábbi válogatás öt olyan párost vonultat fel, akik versenyzői karrierjük nagy részében két ellentétes pólust alkotva küzdöttek egymással a bajnoki címekért. A jelöltek az F1-ből az IndyCarból és a NASCAR-ból kerültek ki. A válogatást a Formula-E szerkesztői készítették, akik csak remélni tudják, hogy a jövő nemzedékei Sebastien Buemi és Lucas di Grassi két éve tartó szembenállására is hasonlóan fognak majd visszatekinteni.
Eljött az idő – Hangolódjunk a Formula-E új szezonjára
http://formula.hu/parc-ferme/11580
A hétvégén az új Hong Kong-i pályán megkezdődik az elektromos sorozat harmadik évada, és a teszteken látottak, valamint a fejlődő technológia alapján semmi okunk azt hinni, hogy ez kevésbé lesz izgalmas és kiélezett, mint az előző kettő. Íme néhány videó, amelyben a mezőny tagjai beszélnek arról, mi minden változott a júliusban befejeződött második szezon óta. És persze ezúttal is lehet szavazni a versenyzőknek rövid időre extra lóerőket adó FanBoostra.
Az új első szárnyakról:
A pályákról:
A technikáról:
Nem csupán Hamiltont kapta el a mémgyártó gépezet
http://formula.hu/parc-ferme/11578
A verseny negatív hőse Sebastian Vettel volt, aki idén keményen beolvasott Danyiil Kvjatnak és Max Verstappennek a fiatal pilóták rajtnál történt incidensei után, melyek tönkretették több versenyét – erre Malajziában ő is ugyanolyan káoszt okozott. A képen a ferraristól sok kritikát kapott Kvjat nyújt át neki egy szabálykönyvet.
Fogas kérdés: Ki volt a Malajziai Nagydíj legjobbja?
http://formula.hu/parc-ferme/11579
Ahány helyen nézzük, annyi különböző választ találunk: a futam végén kihirdetett, hivatalos közönségszavazást Max Verstappen nyerte, az Autosport lap szakértői Hamiltonnak, Verstappennek és Alonsónak adtak maximális, 10 pontot.
A Sky Sports hasonló értékelése senkinek sem ítélt ennyit, de 9-et kapott tőlük Ricciardo, Verstappen és Alonso (kiesése miatt Hamiltont nem értékelték). Hogy a helyzetet tovább bonyolítsuk, az F1Fanatic közönségszavazását Fernando Alonso vezeti nagy fölénnyel, a Formula.hu szerzőinek többsége pedig Ricciardót nevezte meg.
A dilemmát csak egy módon dönthetjük el: ki nyújtotta az olvasók szerint a maláj verseny legjobb teljesítményét?