Retro
2015. április 6. hétfő, 16:40
Hamilton nem siet az F1-be, ausztrál kritika a pilótáknak, Button és Coulthard bizarr módon ütközik – ezek voltak a témák az elmúlt években április 6-án. Ám az idénre jósolt két csapatot nem látjuk.
2014: Bernie Ecclestone állítása szerint 2015-ben két új csapattal bővül majd az F1-es mezőny. A Haas nevezését már elfogadták, a FOM elnöke pedig egy másik projekt jóváhagyását is megerősítette, amely a sejtések szerint a Colin Kolles-féle romániai projekt lehet. Ehhez képes ma ott tartunk, hogy egyetlen csapat sem csatlakozott a szezonkezdetkor, a Haas ugyanis elhalasztotta debütálását 2016-ig, a másik nevező körül pedig elcsendesültek a dolgok.
2011: Kimi Raikkönen megejtette első tesztjét a NASCAR-ban. Az F1-es szabadságon lévő finn Kyle Busch csapatának autóját próbálta ki a Gresham Motorsports Park félmérföldes hosszúságú oválján, ahol több mint 400 kört teljesített. „Nagyon szórakoztatónak találtam. Persze nem volt még ilyen tapasztalatom, nem tudtam mihez hasonlítani, de már nagyon várom az első versenyt” – mondta a finn, aki májusban tényleg rajthoz állt a NASCAR Truck Series és a Nationwide Series charlotte-i versenyén is.
2010: Több pilóta, köztük Michael Schumacher is megemlítette az Ausztrál Nagydíj után, hogy a délután 17 órai kezdés miatt a futam leintésekor már igencsak gyengék voltak a látási viszonyok, és a helyzeten javítani kellene a jövőben. A verseny promótere, Ron Walker szerint azonban a pilóták alaptalanul panaszkodnak: „Egyáltalán nem volt veszélyes. Nem tehetünk minden versenyző kedvére, ők csak egy rakás lusta ember, akik semmit nem tesznek a sportért – két-három kivételtől eltekintve. A legtöbben csak primadonnák, akik sohasem elégedettek.”
2008: A nap, amikor két brit ütközik – Jenson Button csalódott, amiért a Bahreini Nagydíjat fel kellett adnia a David Coultharddal való baleset következtében. „Ráfordult az ideális ívre, majd amikor látta, hogy túl közel vagyok, visszakanyarodott volna, de ekkor már túl késő volt. A gondot az jelentette, hogy keresztbehajtott előttem, és már nem tudtam kellően lelassítani az autót” – mondta a Honda pilótája.
2006: A GP2-es szezonra készülő Lewis Hamilton nem számít arra, hogy egyből a McLarennél kezdheti majd meg F1-es pályafutását, és a fellépést sem sürgeti. „Fiatal vagyok, és nem tudom, hogy egy vagy két évem lesz-e a GP2-ben. Az emberek szeretnének minél előbb az F1-be kerülni, de ennek akkor kell megtörténnie, amikor készen állok rá. Ha én és a McLaren úgy érezzük majd a szezon végén, hogy még nem vagyok kész, akkor nem lépek fel” – mondta a brit. Ron Dennis egyelőre azt is valószínűtlennek tartja, hogy védencét azonnal a saját csapatába ülteti majd be – mint tudjuk, 2007-ben a történet egészen máshogy alakult.
2004: Mark Webbernek bocsánatot kellett kérnie Fernando Alonsótól, amiért a spanyol szerint féktesztelte őt a Bahreini Nagydíjon. A Jaguar pilótája elmondása szerint téves információkat kapott a kormánya kijelzőjén – először azt hitte, hogy Jarno Trulli van mögötte, aki lekörözni készül őt, ezért fékezett a Renault előtt. Ehelyett Alonso érkezett a másik autóval, aki versenyben volt vele, és akit váratlanul ért az ausztrál furcsa mozdulata. „Fernando azt gondolhatta, hogy tényleg ki akarok tolni vele. Viszont egyidejűleg különféle információkat kaptam. Kék zászlót is lengettek, miközben a csapat azt kiabálta a fülembe, hogy pozícióért harcolok. Utólag elnézést kértem tőle” – mondta Webber.
2001: Felmerült annak lehetősége, hogy az autógyártók kiszállnak az F1-ből és egy külön sorozatot hoznak létre, hogy több beleszólásuk legyen a szabályokba és a pénzek elosztásába. A „nagy ötösként” emlegetett csoportba a Ferrari, a Mercedes, a Renault, a BMW és a Ford tartozik. Bernie Ecclestone persze nincs elragadtatva, és máris olyan ígéreteket tett, amelyekkel kapcsolatban ma már kérdéses, hogy betartotta-e őket. „30 évembe telt felépíteni a Formula-1-et a mai formájában, és mindössze 6 hónap alatt lerombolhatják. Az érdekeltek azonban biztosítottak engem arról, hogy a közvetítések világszerte élőben és ingyenesen elérhetőek lesznek, és csak olyan országokban rendezünk versenyeket, amelyekhez a csapatoknak is érdekük fűződik.”