Kettős Repsol-sikerrel indult a Katalán Nagydíj

Motor

2015. június 12. péntek, 10:54

Egészen az utolsó öt percig úgy tűnt, Aleix Espargaro megnyerheti a Suzukival a királykategória nyitó tréningjét Barcelonában, ám előbb Dani Pedrosa, majd Marc Marquez is megelőzte őt, így végül a Repsol Honda örülhetett az első és második helynek. Jorge Lorenzo negyedik lett, míg Valentino Rossi a meglepetésember Nicky Hayden mögött nyolcadikként zárt.

Péntek délelőtt 9:55-kor a MotoGP mezőnye is birtokba vette a Circuit de Catalunya pályát. A háromnegyed órás első tréning első perceinek Aleix Espargaro és Andrea Iannone voltak a főszereplői, ám ellentétes előjellel: míg a suzukis a vezetést tudhatta magáénak, az olasz azzal vétette észre magát, hogy egy ízben meglátogatta a kavicságyat. Pol Espargaro is produkált egy érdekes jelenetet: úgy tűnt, mintha a Tech3 spanyolja a bokszba való visszatérésekor elvétette volna, hogy melyik garázsba kell beállnia.

CHSYJrMW8AAwmxL

Aleix Espargaro még az utolsó tíz perc kezdetén is az élen állt, míg mögötte az előző három futamot megnyerő Jorge Lorenzo, valamint a Repsol Honda párosa sorakozott. Az összetettet jelenleg hat pontos előnnyel vezető Valentino Rossi az ötödik helyen állt ekkor. Ebbe a felállásba rondított bele Yonny Hernandez, aki kivételesen nem egy társa szélárnyékát kihasználva ugrott előre negyediknek – igaz, azt követően el is mérte az 1-es kanyar féktávját.

orig_3f6c5dd015a40e189fc314fa08eb50f8

A suzukisok egyelőre biztató teljesítményt nyújtottak az új fejlesztésekkel

Szűk öt perccel a vége előtt aztán változás történt az első helyen is: Dani Pedrosa vette át a vezetést, ám a Suzukinál sem búslakodhattak, hiszen Maverick Vinales eközben feljött a negyedik pozícióba. Marc Marquez is gyorsult: a címvédő annak ellenére is bement elsőként 1:42 alá, hogy a 10-es kanyarban meglehetősen szélesen fordult.

Végül a hazai pályán szereplő pilóta megőrizte a vezetést a leintésig, így övé lett az edzéselsőség, ráadásul Pedrosa második helyének köszönhetően a Repsol Honda kettős győzelemnek örülhetett. Aleix Espargaróé lett a harmadik hely, mögötte Lorenzo következett a Yamahával, majd jött Vinales a másik GSX-RR nyergében – bár még korai következtetéseket levonni, úgy tűnik, a „kékek” motorfejlesztései valóban előrelépést jelentenek. Hernandez lett a hatodik, majd nem kis meglepetésre legjobb openesként Nicky Hayden következett, a top10-be még beférő Rossi, Dovizioso, Crutchlow triót is megelőzve. Folytatás 14:05-kor a második szabadedzéssel.