SimTech
2015. november 10. kedd, 09:14
Bevallom őszintén, hogy GoPro felhasználóként szkeptikusan álltam hozzá az új Drift Stealth 2 akciókamera teszteléséhez. Ám a rengeteg hasznos funkció, mellyel ezt a kis szerkezetet ellátták, kellemes csalódást okozott.
Ha akciókamerára gondol az ember, a legtöbbször valószínűleg a GoPro jut eszébe. Ám az ára miatt sokan folyamodnak alternatív megoldásokhoz, így jön képbe például a viszonylag kedvező árú Drift kamera. Már mindössze 38 ezer forintért hozzá lehet jutni, és minden funkcióval el van látva, amire csak szüksége lehet az embernek.
Mérete mindössze 80x42x27 mm, így kényelmesen elfér a legkisebb szabad helyeken is. Az oldalán kapott helyet az 1.3 hüvelykes monokróm, színes háttérvilágítással rendelkező LCD kijelző, melyen a beállításokat módosíthatjuk, valamint itt kapunk visszajelzést a felvétel módjairól, az akkumulátorról, és a micro SD kártya telítettségéről. Az élő képet ugyan nem látni rajta, mint mondjuk a GoPro hátulján, de a funkciójának tökéletesen megfelel. A micro USB és a HDMI port mellett az SD kártya helye is egy lecsavarható panel mögött kapott helyet a kamera hátulján. Ez a módszer remek védelmet biztosít a szennyeződések és a sérülések ellen. A felső részen találhatóak a vezérlőgombok, valamint a visszajelzést biztosító LED, mely tájékoztat a felvétel aktuális módjáról. Elől pedig egy 137 fokos látószögű, 300 fokban elfordítható lencse díszeleg. Ez remek lehetőséget biztosít arra, hogy például fejjel lefelé rögzítsük a kamerát, de mégis megfelelő irányú felvételt készítsünk.
Az alapértelmezett beállítás szerint 1080p videót lehet vele készíteni 30 képkocka/másodperc sebességgel, amit 720p 60 FPS-re, vlamint 720p 30 FPS-re lehet redukálni, szabd helytől és a tervezett felvétel hosszától függően. Lehetőség van egy alacsonyabb felbontású (WVGA), 120 FPS-es felvétel rögzítésére is, ez tökéletes módszer egy lassított videó készítésére. Lehetőség van fényképezni is vele, ekkor 12,5 és 3 megapixeles felbontás között választhatunk, valamint tudunk sorozat és timelapse felvételt is készíteni. A kamera beépített wi-fi vezérléssel rendelkezik, így egy megfelelő Androidos vagy iOS-es okostelefon birtokában távolról is vezérelhetjük a készüléket, letölthetjük a felvételeket, valamint az élőképet is láthatjuk.
Csak úgy, mint a GoPro, ez a kamera is rengeteg hasznos kiegészítővel érkezik. A szinte alapfelszereltségnek számító víz- és porálló műanyag tok mellé mellkas –és fejpánt is beszerezhető, ezen kívül selfie stick és állvány is használható hozzá. A tökéletes timelapse videók készítéséhez egy okos kis szerkezet jár hozzá, ami leginkább egy konyhai időmérőre hasonít. Csak rá kell csavarni a kamerát, és felhúzni a kívánt szög, vagy felvételi idő jelzéséig. Egy 45 fokos vide’’o 7 és fél perc alatt készül el, amíg egy 360 fokos timelapse egy órát vesz igénybe.
Amilyen bizonytalanul kezdtem neki a Drift tesztelésének, annál nagyobb meglepetésként ért a tény, hogy ez bizony remek alternatívája a manapság igen borsos árú GoPro kameráknak. A kényelmes, könnyen megtanulható kezelőfelület és a remek minőségű felvételek egy kiváló opcióvá teszik a Driftet azoknak, akik egy igazi akciókamerára vágynak, hogy megörökíthessék az adrenalin dús pillanataikat.