Lopez átvette az elsőséget, Michelisz a top10-ben

WTCC

2015. május 15. péntek, 13:37

Jose Maria Lopez visszaállította a világ rendjét: a Citroen világbajnoka bizonyult a leggyorsabbnak a felszáradó pályán a Nürburgringen. Ezúttal Hugo Valente szálította a meglepetést: a francia a második helyre kormányozta a Chevyt, megelőzve Sebastian Loeböt, és Yvan Mullert. Michelisz Norbi a 10. pozícióban zárta az edzést.

Dél előtt öt perccel már a második szabadedzés vette kezdetét a WTCC nordschleifei hétvégéjén. A reggeli ködös, vízes szabadedzésen némi meglepetésre a két Lada zárt az élen: Van Lagen közel másfél másodperccel előzte meg Huffot. Michelisz Norbi egy hatodik hellyel, és rengeteg adrenalin élménnyel zárta az első szabadedzést.

704383

A második szabadedzés kezdetére már száraz időben került sor, Michelisz, Coronel, és Huff voltak az elsők, akik megkezdték a majd 25 km-es távot. A Nürburgring királynőjének, Sabine Schmitznek egyből vissza is kellett térnie a boxutcába, miután a Chevy bal elejével akadtak gondok. Az első kör végén a Citroënek már is erődemonstrációt tartottak: az első négy helyen a franciák autója volt megtalálható, Lopez, Loeb, Muller, és Ma sorrendben.

Húsz perc elteltével a Ladák is felzárkóztak az élmezőnyhöz: Huff a harmadik, míg Van Lagen a hetedik helyre kormányozta a Vestát. Michelisz Norbi ekkor egyetlen mért körnél tartott, és a 14. pozícióban volt. A tréning feléhez közeledve Ma, és Muller is megjavította Lopez első mért körét, míg a Citroënek mögött Gabriele Tarquinié volt a legerősebb idő. Pechito azonban csak percekre adta ki a vezetést a kezéből: három szektorban is az abszolút leggyorsabb volt, így közel másfél másodperces előnyt autózott ki Yvan Muller előtt.

Michelisz Norbi is javítani tudott, de a 8:48.847 perc alatt teljesített köre mindössze a 12. helyre volt elegendő ekkor, így vissza is tért a boxba. Tom Coronelnek is gondjai akadtak: a holland Chevyjéről letört a splitter, így a megsérülő alkatrésszel csak nagyon lassan térhetett vissza a csapatához, jó néhány versenytársa gyors körét megzavarva ezzel.

Képgaléria

WTCC, Nordschleife – péntek

Negyed órával a befejezés előtt Hugo Valente repítette a második helyre a Chevyt, míg Michelisz Norbi a 10. pozícióig lépett előre. A hajrához érve Lopez idejét egyedül Tarquini veszélyeztette, de a Honda előnye elfogyott a pálya végére, így a veterán olasz a 6. helyen fejezte be a második szabadedzést. López, és Loeb közé nagy meglepetésre Valente férkőzött be másodiknak, míg Yvan Mullernek ezúttal meg kellett elégednie a negyedik hellyel. A Ladák ezúttal a hetedik-nyolcadik helyen zártak, Huff-Van Lagen sorrendben, míg Michelisz Norbi a 10. helyen fejezte be az időmérés előtti utolsó szabadedzést.

Folytatás az eddigiektől eltérően még ma, az időmérésre kora este, 18:20-kor kerül sor.