Rea másodszor is magabiztosan nyert

Motor

2015. március 22. vasárnap, 16:38

A Kawasaki minden bizonnyal futamról futamra egyre jobban örül Jonathan Rea érkezésének. A brit versenyző ismét hatalmas fölénnyel nyert, magabiztosan vezeti a vb-t. Leon Haslam lett a második, míg a Suzuki elsőszámú embere, Alex Lowes a harmadik. Tóth Imre a 18. helyen ért célba, Ireneusz Sikora pedig eggyel mögötte.

Magyar idő szerint 10:30-kor vette kezdetét a Superbike második futama Thaiföldön. Az elsőben nagyon magabiztos Rea-győzelmet láthattunk, Leon Haslam és az Aprilia minden bizonnyal azon volt a rendelkezésükre álló időben, hogy a lehető legjobban felkészüljenek a visszavágóra. A rajtot nagyon jól kapta el az első sor, Lowes egy pillanatra bement Haslam elé, de elvétette az ívet, így honfitársa fordult másodikként Jonathan Rea mögött. Kicsivel később Haslam bakizott, így visszacsúszott. Sajnos nem volt ott a mezőnyben egyik EBR sem. Az első kört Rea, Lowes, Davies, Haslam, Sykes, Torres, Salom, Bayliss, Baiocco és van der Mark zárták a legjobb helyeken.

Rea ismét megpróbált leszakadni, két kör után már egy másodperccel vezetett Lowes előtt. Egy kisebb szünet után nagyon gyűrte egymás Haslam és Davies a negyedik körben. Mögöttük ismét következett egy kisebb szünet, az ötödik helyért Sykes és Torres küzdöttek. Mögöttük már elég komoly szakadék alakult ki ekkorra. Chaz Davies az első futam után most is elesett, az ötödik körben már épp utolérte Haslammal együtt Lowest, amikor elcsúszott. Jelentős lemaradással ugyan, de folytatni tudta ezután Davies. Így a hetedik Bayliss volt a legjobb ducatis a verseny első részében, azonban keményen meg kellett küzdenie minden egyes méterért, ugyanis Guintolival, vd Markkal, Baioccóval, Salommal és Mercadóval volt nagy csatában.

orig_4fe2da8e6cb5323eb9ad2cb5f2bb05a5

Haslam még a féltáv előtt elkapta Lowest és megindult, hogy levadássza Rea-t. Bayliss a 12. körben egyre csak visszacsúszott, láthatóan technikai gondja akadtak. Ez a nap nagyon nem kedvezett a olasz márkáknak, egyedül az Aprilia mondhatta sikeresnek magát. Az elsőhöz hasonlóan ez a futam sem tartogatott túl sok izgalmat, viszont érdekes képet kaptunk az erőviszonyokról. Tóth Imre és Ireneusz Sikora sajnos nem tudtak jobbat nyújtani a második futamon sem. Öt körrel a vége előtt a 18. és 19. helyen haladtak. Három körrel a leintés előtt Torres Sykes nyomába eredt, 2013 világbajnoka tehát ismét nehéz perceket élhetett át a futam legvégén. Nem is tudta sokáig feltartani az újonc spanyolt, Torres erőből elment mellette. Végül Rea ismét majd’ öt másodperccel nyert, Haslam lett a második, Lowes pedig a harmadik. Torres és Sykes zárták a top 5-öt. Imi és Sikora a 18. és 19. hellyel kellett megelégedjenek. Van der Mark bár megelőzte a legvégén Guintolit, a versenyigazgatóság szerint szabálytalanul tette ezt, így a regnáló világbajnok mögé rangsorolták.