http://formula.hu/parc-ferme/12459
A Toro Rossónál vajon a nagy hideg miatt dermedt meg mindenki, vagy csak azért, mert ők is beálltak a Mannequin Challenge-et teljesítők sorába?
Activity Daniel Ricciardóval! – Kitaláljátok, mit mutogat az ausztrál?
http://formula.hu/parc-ferme/12460
Persze angolul kell gondolkodni!
Amikor versenyzés közben kapsz a fejedre egy gumibálát
http://formula.hu/parc-ferme/12458
Az egyik legviccesebb dolog, ami valaha versenypályán történt: a formulaautós széria egyik versenyzője szélesen fordult a sikánban, és telibe találta az igencsak lazán odahelyezett gumibálát, ami a következő pillanatban a feje körül landolt. Egy gyors kézmozdulattal sikerült lelöknie azt magáról és folytatta is útját, így szerencsére nem balesettel végződött az ideiglenes látásvesztés.
15411456_353390435022414_2620309214567858176_n
Olvasónk új Schumacher-tetoválása egy igazi műalkotás
http://formula.hu/parc-ferme/12457
Ez olyan részletesre sikerült, hogy a falon is elmenne festményként!
Hamiltonnak kellemes emlékei vannak a finn csapattársakról
http://formula.hu/parc-ferme/12456
Nem a Mercedes szabad ülésére állítólag legesélyesebb Valtteri Bottas lenne az első finn, aki Lewis Hamilton oldalán vezetne, igaz, Heikki Kovalainen ténykedése okkal merült feledésbe: a 2008-as és 2009-es szezonban, mikor mindketten a McLarennél vezettek, Hamilton 7, Kovalainen csupán egy versenyt nyert meg: abban az esztendőben, mikor a brit világbajnok lett, csapattársa mindössze a 7. helyen zárta az összetettet. Valószínűleg ezért jöttek ki egymással ilyen felhőtlenül.
Retro-videójáték formájában is kiadták az F1-es szezon összefoglalóját
http://formula.hu/parc-ferme/12455
Rögtön nagyon népszerű lett a formula1.com új videója, amely egy 8 bites számítógépes játékba bújtatva meséli el az év fontos történéseit, mint Alonso balesete, Verstappen győzelme vagy épp a világbajnoki címről döntő szezonzáró. A videó a képre kattintva érhető el.
Mennyire gyors egy elektromos autó a Nürburgringen?
http://formula.hu/parc-ferme/12454
A NextEV – a Formula-E korábbi bajnokcsapata – büszkén hirdeti, hogy övék a világ leggyorsabb elektromos szuperautója, a NIO EP9. A sportkocsi 7:05.120 alatt teljesítette a Nordscheifét, ami egy egészen meggyőző köridő: a nyilvántartásokban szereplő leggyorsabb utcai autó a 6:57-es időt futó Porsche 918 Spyder.
Nézzétek, mire bukkantunk az idei fotók böngészése közben
http://formula.hu/parc-ferme/12453
Épp a Magyar Nagydíjon készült képeket nézegettük, mikor a Mercedes médiatárának fotói között ráakadtunk az alábbira: a csapat büszkén mutogatta a 2017-2018-ra szóló szerződést, melyet Nico Rosberggel kötöttek meg azon a hétvégén. A kontraktusról hosszú hónapokon keresztül tárgyaltak, fél évvel később azonban az egész nem ér többet a papírnál, amire nyomtatták.
Tudtátok, hogy egy különleges bónuszt is megtalálhattok a Száguldás és cirkusz évkönyvben?
http://formula.hu/parc-ferme/12452
Az egész ország könyvesboltjaiban kapható az F1-es évösszegző Száguldás és cirkusz 2016-os kiadása, amely elsőként mutatja meg a megújuló Hungaroring átépítési terveit. A magyar pálya több lépcsős teljes modernizációja három-négy év múlva fejeződik be, a végeredmény pedig pont olyan lesz, mint a könyv lapjain megtalálhatjátok.
A Száguldás és cirkusz kedvezményes áron webshopunkból is megrendelhető.
Csak az talál, aki keres, kezünkben a Focus RS
http://formula.hu/parc-ferme/12388
Mihez kezd egy autósport-magazin, ha az év végén elfogynak a versenyek? Hát kipróbálja a Ford Focus RS-t!
Több magyar versenyzőt díjaztak Pozsonyban
http://formula.hu/parc-ferme/12450
A szlovák fővárosban tartották az FIA közép-európai zónájának díjátadóját – ebbe 12 ország tartozik bele Lengyelországtól Olaszországig. Több magyar pilóta is értékes díjat kapott: Rónai Tamás elveszítette a magyar formaautós bajnoki címet, de a közép-európai széria legjobbja ő lett. A Super 1600-as Európa-bajnok Szabó Krisztián különdíjat kapott, őt az év tehetségeként tüntették ki, Jean Todttól vette át az elismerést.
Jégversenyen indul Romain Grosjean
http://formula.hu/parc-ferme/12449
A Haas versenyzője jövő hétvégén rajthoz áll a francia jégversenyes bajnokság, az Andros Trophy Alpe d’Huez-i futamán. A francia a címvédő bajnok Jean-Baptiste Dubourg csapattársaként vezet egy Renault Cliót. Grosjean számára nem ismeretlen a széria, korábban két versenyt nyert, utolsó, 2014-es szereplésén is dobogóra állt.
Az Andros Trophy népszerű téli program az ismert versenyzők között: Alain Prost háromszoros, Yvan Muller 10-szeres bajnok a szériában. A jelenlegi mezőnyben megtaláljuk az F1-es futamgyőztes Olivier Panist, a DTM-es Adrien Tambay-t vagy a Le Mans-nyertes Benoit Treluyer-t.
Sisakkamera: Így tépi az egyik legnépszerűbb amerikai pályát egy F1-es autó
http://formula.hu/parc-ferme/12448
Laguna Seca sokak kedvence az Egyesült Államok pályái közül, pedig ez egy olyan helyszín, ahol a Formula-1 sosem versenyzett. Egy rendezvényen a Lotus 79-et, az amerikai Mario Andretti világbajnoki autóját vitték a pályára.
Néhány adalék a nagy vitához: Vettel vagy Raikkönen volt jobb idén?
http://formula.hu/parc-ferme/12447
A német versenyző teljesítménye visszaesett az egy évvel korábbihoz képest, a finn viszont épp javult 2016-ban. A világbajnokságban a német végzett előrébb, azt azonban nehéz megmondani, melyikük volt jobb a szezon során.
Ha a vitát nem is dönti el, sok érdekes adatot tartalmaz az alábbi grafika. Amikor mindketten célba értek, Raikkönen csak 3-szor volt csapattársa előtt, az időmérőkön azonban ő végzett többször előrébb, holott ez általában Vettel vadászterülete. Raikkönen töltött több kört pontszerző helyen, ráadásul másodikként is csak eggyel kevesebbszer ért célba csapattársánál (ez volt mindkettejük legjobb helyezése).
Tehetséggyűjtőben köthet ki Mick Schumacher
http://formula.hu/parc-ferme/12446
„Készen áll a Formula-3-ra, de természetesen nem én hozom meg a döntést, hogy mit csináljon a következő évben” – mondta Rene Rosin, a Prema Powerteam csapatfőnöke. Mick Schumacher ezzel az istállóval ért el második helyet az olasz és német F4-es bajnokságban, mivel pedig Lance Stroll szintén a Premával gyűjtötte az F3-as Európa-bajnoki címet, az istálló ideális helyszín lenne a folytatásra.
A csapat eddig egy 2017-es F3-as pilótáját jelentette be: Callum Ilott vezeti egyik autójukat, a Red Bull korábbi juniorversenyzője. A motorsport.com értesülése szerint Ilott és Schumacher mellé a Ferrari-akadémia tagja, Guan Yu Zhou, valamint a Honda védence, Tadasuke Makino ülhet. Tehát a jelek szerint a Prema afféle tehetséggyűjtővé válhat jövőre, ahol az F1-es csapatok azonos körülmények között ítélhetik meg, hogy állnak fiataljaik a többi istálló ígéreteihez viszonyítva – beleértve a Mercedest is, a jelek ugyanis arra mutatnak, hogy Mick Schumacher az ő programjukban fog landolni.
Emlékeztek, hogy Ricciardo és Hamilton is versenyzett már vadászgép ellen?
http://formula.hu/parc-ferme/12445
A két kísérletre 2013-ban és 2014-ben került sor, a Mercedes és Red Bull pilótái a brit, valamint ausztrál királyi légierő egy-egy gépével mérték össze saját gyorsaságukat. A hasonló kísérletekért, különösen Michael Schumacher 2003-as próbálkozásáért olvassátok el Retro-cikkünk.
Üdv a klubban, Nico!
http://formula.hu/parc-ferme/12444
Nico Rosberggel a Channel 4 csatorna, a Formula-1 nagy-britanniai közvetítője forgatott – a stáb tagja két korábbi F1-es, Mark Webber és David Coulthard. A hármasban több közös tulajdonság van, mint gondolnánk: először is, mind felhagytak már a versenyzéssel, jó pár nagydíjat megnyertek (Rosberg 23-at, Webber 9-et, Coulthard pedig 13-at), ráadásul egészen eddig a szezonig a németet is abba a csoportba, a legjobb, bajnoki címet nem nyert pilótákéba sorolták, melybe a másik kettőt, hiszen mindegyikük pályafutására rányomta bélyegét egy-egy nagyon erős csapattárs.
A nap idézete: Ayrton Senna a második helyről
http://formula.hu/parc-ferme/12443
„Másodiknak lenni azt jelenti, hogy te vagy az első, aki veszít.”
A NASCAR-legendát már nem érdekli az Indy 500
http://formula.hu/parc-ferme/12442
Az idei szezon végén visszavonult, háromszoros Kupa-győztes Tony Stewartról kevesen tudják, hogy az IndyCarban kezdte karrierjét: az IRL és a CART 1996-os kettészakadásakor ő volt előbbi széria sztárja, aki ráadásul élről kezdhette meg első Indy 500-át csapattársa Scott Brayton halálos balesete után. Az amerikai nem tudta győzelemre váltani az első helyet, de aztán a csonkabonka 1996/97-es bajnoka lett. Stewart azonban hiába indult még négy alkalommal az Indy 500-on, győznie egyszer sem sikerült, 1999-től pedig inkább a NASCAR-ra koncentrált.
A RACER-nek adott interjújában a pilóta elmondta, hogy manapság lehetetlen egyetlen alkalommal jó autóra szert tenni, ha valakinek kedve szottyanna rajthoz állni a Brickyardon. Szerinte azok a csapatok esélyesek, akik egész szezonban ott vannak az élen, ráadásul a technológia fejlődése elvett valamit a sportág 20 évvel ezelőtti varázsából, így hiába köszönt el a NASCAR-tól, nem szándékozik bejutni az Indy 500-ra a továbbiakban.
Azt hitted, te vagy a világ legnagyobb F1-es rajongója?
http://formula.hu/parc-ferme/12441
Ha igen, akkor nézd meg, mire képes valaki a világ másik oldalán. Egy Sao Paulói üzletember Ayrton Senna Lotus 97T-autójának replika-modelljét vontatta fel egy tömbház 22. emeletén lévő lakására. A modell 200 kilogrammot nyom, tehát egyharmadát egy valódi F1-es autónak, de még így is nagy mutatvány kellett hozzá, hogy a gépet felrögzítsék a mennyezetre: három órába telt felvinni, és tíz embernek kellett tartania addig, amíg megfelelően fel tudták tenni azt.