http://formula.hu/parc-ferme/12446
„Készen áll a Formula-3-ra, de természetesen nem én hozom meg a döntést, hogy mit csináljon a következő évben” – mondta Rene Rosin, a Prema Powerteam csapatfőnöke. Mick Schumacher ezzel az istállóval ért el második helyet az olasz és német F4-es bajnokságban, mivel pedig Lance Stroll szintén a Premával gyűjtötte az F3-as Európa-bajnoki címet, az istálló ideális helyszín lenne a folytatásra.
A csapat eddig egy 2017-es F3-as pilótáját jelentette be: Callum Ilott vezeti egyik autójukat, a Red Bull korábbi juniorversenyzője. A motorsport.com értesülése szerint Ilott és Schumacher mellé a Ferrari-akadémia tagja, Guan Yu Zhou, valamint a Honda védence, Tadasuke Makino ülhet. Tehát a jelek szerint a Prema afféle tehetséggyűjtővé válhat jövőre, ahol az F1-es csapatok azonos körülmények között ítélhetik meg, hogy állnak fiataljaik a többi istálló ígéreteihez viszonyítva – beleértve a Mercedest is, a jelek ugyanis arra mutatnak, hogy Mick Schumacher az ő programjukban fog landolni.
Emlékeztek, hogy Ricciardo és Hamilton is versenyzett már vadászgép ellen?
http://formula.hu/parc-ferme/12445
A két kísérletre 2013-ban és 2014-ben került sor, a Mercedes és Red Bull pilótái a brit, valamint ausztrál királyi légierő egy-egy gépével mérték össze saját gyorsaságukat. A hasonló kísérletekért, különösen Michael Schumacher 2003-as próbálkozásáért olvassátok el Retro-cikkünk.
Üdv a klubban, Nico!
http://formula.hu/parc-ferme/12444
Nico Rosberggel a Channel 4 csatorna, a Formula-1 nagy-britanniai közvetítője forgatott – a stáb tagja két korábbi F1-es, Mark Webber és David Coulthard. A hármasban több közös tulajdonság van, mint gondolnánk: először is, mind felhagytak már a versenyzéssel, jó pár nagydíjat megnyertek (Rosberg 23-at, Webber 9-et, Coulthard pedig 13-at), ráadásul egészen eddig a szezonig a németet is abba a csoportba, a legjobb, bajnoki címet nem nyert pilótákéba sorolták, melybe a másik kettőt, hiszen mindegyikük pályafutására rányomta bélyegét egy-egy nagyon erős csapattárs.
A nap idézete: Ayrton Senna a második helyről
http://formula.hu/parc-ferme/12443
„Másodiknak lenni azt jelenti, hogy te vagy az első, aki veszít”
A NASCAR-legendát már nem érdekli az Indy 500
http://formula.hu/parc-ferme/12442
Az idei szezon végén visszavonult, háromszoros Kupa-győztes Tony Stewartról kevesen tudják, hogy az IndyCarban kezdte karrierjét: az IRL és a CART 1996-os kettészakadásakor ő volt előbbi széria sztárja, aki ráadásul élről kezdhette meg első Indy 500-át csapattársa Scott Brayton halálos balesete után. Az amerikai nem tudta győzelemre váltani az első helyet, de aztán a csonkabonka 1996/97-es bajnoka lett. Stewart azonban hiába indult még négy alkalommal az Indy 500-on, győznie egyszer sem sikerült, 1999-től pedig inkább a NASCAR-ra koncentrált.
A RACER-nek adott interjújában a pilóta elmondta, hogy manapság lehetetlen egyetlen alkalommal jó autóra szert tenni, ha valakinek kedve szottyanna rajthoz állni a Brickyardon. Szerinte azok a csapatok esélyesek, akik egész szezonban ott vannak az élen, ráadásul a technológia fejlődése elvett valamit a sportág 20 évvel ezelőtti varázsából, így hiába köszönt el a NASCAR-tól, nem szándékozik bejutni az Indy 500-ra a továbbiakban.
Azt hitted, te vagy a világ legnagyobb F1-es rajongója?
http://formula.hu/parc-ferme/12441
Ha igen, akkor nézd meg, mire képes valaki a világ másik oldalán. Egy Sao Paulói üzletember Ayrton Senna Lotus 97T-autójának replika-modelljét vontatta fel egy tömbház 22. emeletén lévő lakására. A modell 200 kilogrammot nyom, tehát egyharmadát egy valódi F1-es autónak, de még így is nagy mutatvány kellett hozzá, hogy a gépet felrögzítsék a mennyezetre: három órába telt felvinni, és tíz embernek kellett tartania addig, amíg megfelelően fel tudták tenni azt.
Újabb fordulóhoz érkezett a magyar toppilóták gokartversenye
http://formula.hu/parc-ferme/12387
Ezúttal Herczig Norbert volt a Formula.hu és az Avalon Park vendége – lássuk, hogyan szerepelt a többiekhez képest.
Számos emlékezetes bukás a Toyota-összesben
http://formula.hu/parc-ferme/12439
Allan McNish 2002-ben, Suzukában, Ryan Briscoe 2004-ben, Spában, Ralf Schumacher 2005-ben Indianapolisban Timo Glock 2008-ban, Hockenheimben… és még sok más!
A Porsche elmondja, hogyan kell kiejteni a márka nevét
http://formula.hu/parc-ferme/12438
Aki még nem tudta volna…
A nap idézete: Amikor a pénznek jobb helye is van az F1-nél
http://formula.hu/parc-ferme/12436
Raffaele Marciello, a Ferrari és a Sauber korábbi tesztpilótája nemrég hosszan panaszkodott arról, hogy támogatás nélkül milyen nehéz manapság bekerülni az F1-be:
„Baromság, hogy 10 milliót kérnek egy szezonért. Ha ennyi pénzem lenne, nem költeném a Forma-1-re, inkább megtartanám magamnak, és egész életemben nyaralni mennék.”
Arra emlékeztek, amikor Vettel Raikkönent utánozta?
http://formula.hu/parc-ferme/12435
Rövid visszatekintő a 2012-es Autósport díjátadóra.
Szezonvégi kiárusítás a Formula webshopjában!
http://formula.hu/parc-ferme/12434
Ferraris pólóra, esetleg mclarenes sapkára van szükséged? Vagy esetleg ferraris sapkára és mclarenes pólóra? Nálunk mindkét variációt megtalálod, az ünnepekhez közeledve ugyanis webáruházunkban számtalan termék akciós áron érhető el. Kattints a képre, ha böngészni szeretnél ezek között, webshopunk további termékeit pedig ide kattintva találod.
Mire mentek idén a csapattársak egymás ellen?
http://formula.hu/parc-ferme/12433
Íme, a Ferreri két versenyzőjének összehasonlítása (pontok, versenyeredmények, időmérők, az első tízben eltöltött körök, valamint legjobb eredmények tekintetében), további remek infografikákat pedig a képre kattintva találsz!
Megnéznéd az idei GP2-es szezon összes balesetét egy helyen?
http://formula.hu/parc-ferme/12432
Akkor neked hoztuk ezt a videót!
Esteban Ocon új grimaszt teremtett
http://formula.hu/parc-ferme/12431
Az F1 hivatalos YouTube-csatornája ezúttal a jövőre már Force India-színekben versenyző Esteban Ocont kérdezte ki a sportág múltjáról és jelenéről.
F1-es jövő várhat egy magyar szakemberre
http://formula.hu/parc-ferme/12429
A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség technikai ellenőreinek főnökét, az F1-es Magyar Nagydíjon az FIA-guru Jo Bauer jobbkezeként dolgozó Balla Zoltánt korábban mi is kifaggattuk munkájáról, most pedig az a megtiszteltetés érte, hogy meghívást kapott az FIA ETCC nemrégi, párizsi díjkiosztójára, ahol a Super 1600-as kategória díjazottjainak adhatta át a jól megérdemelt trófeákat (alább a győztes Nicklas Mackschinnel látható). Ahogyan azt anno elmondta nekünk, a Nemzetközi Automobil Szövetség évről évre elismeri a magyar szakemberek munkáját, Jo Bauer pedig külön kiemeli Zoltán érdemeit is. Ki tudja? Könnyen lehet, hogy az egyre nagyobb nemzetközi tapasztalattal rendelkező férfi minél közelebb ül a tűzhöz, annál nagyobb az esélye rá, hogy felelős pozícióban kapjon helyet az FIA-nál – belátható időn belül pedig Jo Bauernek is távoznia kell majd…
Hamilton és Felix – Találkozott a sprint királya és királynője
http://formula.hu/parc-ferme/12428
Lewis Hamilton a versenypályán, a hatszoros olimpiai bajnok Allyson Felix pedig az atlétikapályán, rövidtávfutóként számít a jelen egyik legjobbjának – a Vice Sport összeültette a két élő legendát, akik hasonló tapasztalataikról beszélgettek igencsak eltérő sportágukból. A jól kivitelezett rajt mindkettőjük számára kiemelt fontosságú, de szóba került az is, hogyan érzik magukat az olyan napokon, amikor minden összejön, és milyen gyorsan tudnak túllépni a sikertelen versenyeken.
Newey fia győzött, Mick Schumacher ütközött Dubajban
http://formula.hu/parc-ferme/12430
Pénteki harmadik és negyedik helye után nem jött össze a harmadik megmérettetés Mick Schumacher számára az MRF Challenge dubaji állomásán. A német pilóta már a rajtnál összeakadt ellenfelével, Juri Vipsszel, és mindketten feladni kényszerültek a versenyt. Vele ellentétben Harrison Newey, a sztártervező Adrian Newey csemetéje már második győzelmét aratta a hétvégén, a brit pilóta így kedvező pozícióból várhatja a negyedik futamot.
A felzárkózás mestere: Fernando Alonso legjobb idei rajtjai egy kupacban
http://formula.hu/parc-ferme/12427
Idén több futam után is előkerültek fedélzeti kamerás felvételek arról, hogy Alonso általában a mezőny második feléből milyen ellenállhatatlanul tört előre a futamok első körében. Az alábbi videóban összegyűjtötték a spanyol legjobb 2016-os rajtjait.