A nap idézete: Sebastian Vettel és a nyulak szerelmi élete
http://formula.hu/parc-ferme/12037
„Szerintem ez kicsit olyan, mintha megkérdeznénk egy nyulat, hogy jól sikerült-e az első randija. Azt mondaná, hogy remek volt, csak nem tartott sokáig – és a gumik is valami ehhez hasonló érzést nyújtottak Barcelonában.”
/Vettel az ultralágy gumikról/
Szeretnél sportbíróként dolgozni a Magyar Nagydíjon? Nem lehetetlen!
http://formula.hu/parc-ferme/12040
Jövőre ismét sportbírói tanfolyamot szervez az MNASZ! Öt hétvégi nap, és mintegy 20 ezer forint – mindösszesen ennyit kell rááldoznod arra, hogy képesített sportbíró legyél, s megindulj azon az úton, mely akár a Formula-1-es Magyar Nagydíjig is vezethet! Részletek ide vagy a képre kattintva.
Vajon egyszer Magyarország is felkerül erre a listára…?
http://formula.hu/parc-ferme/12034
A rali Európa-bajnoki győztesek listájra országok szerinti bontásban – Olaszország nagy fölényben:
Olaszország 23
Németország 14
Franciaország 8
Lengyelország 6
Svédorszég 6
Finnország 4
Belgium 3
Csehország 1
Dánia 1
Spanyolország 1
Nagy-Britannia 1
A nap idézete: ez tartotta fent Michael Schumacher motivációját
http://formula.hu/parc-ferme/12033
„Habár megnyersz egy versenyt, a következő futam mindig kérdőjel marad. Továbbra is te vagy a legjobb, vagy már nem? Ez a szórakoztató benne. És ez az érdekes. És ez a kihívás. Minden egyes alkalommal bizonyítanod kell.”
Egy finn tartja a sebességrekordot kétkeréken autózásban
http://formula.hu/parc-ferme/12031
Nemrég beszámoltunk az autóval kétkerekezve megtett leghosszabb táv rekordjáról, ám a jelek szerint ez az időszak igencsak termékeny ebben a szakágban, hiszen idén augusztusban a sebességrekord is megdőlt. A finn Vesa Kivimäki 186.269 km/órás tempóra felgyorsulva is képes volt egyensúlyozni a BMW 335i Coupét.
Láttátok már a Red Bull saját dokumentumfilmjét a bokszkiállások történetéről?
http://formula.hu/parc-ferme/12030
Saját, 2 másodperc alatt elvégezhető kerékcseréik adták az ötletet a már saját online tévécsatornát is üzemeltető cég számára, hogy egy dokumentumfilmben feltárja az F1 történetének ezen szeletét. A háromnegyed órás műsorban korábbi pilóták és csapattagok mesélnek a bokszkiállások fejlődéséről. A narrátor: David Coulthard.
A videó az alábbi képre kattintva nézhető meg teljes hosszában.
A jövő megérkezett: Nézzetek be a motorsport legmodernebb bokszába
http://formula.hu/parc-ferme/12029
Nem egy sci-fi díszleteiben vagyunk: a NextEV Formula-E-es csapata Hong Kongban mutatta be új garázsát, amely szakít a bokszok hagyományos kinézetével, és inkább egy harci bázisra emlékeztet: külön szint a mérnökök számára, LED-képernyők mindenütt, összesen 174 darab.
Mehet a halo a kukába: Ez a jövő pilótafülkéje?
http://formula.hu/parc-ferme/12028
Habár nem a Formula-1-be, hanem az IndyCarba tervezték az alábbi koncepciót, valószínűleg sokan bármikor lecserélnék rá a halót. Ez a fejvédő teljes védelmet nyújt, nem akadályozza a kilátást, és az autó elhagyását is lehetővé teszi, akár akkor is, ha az fejtetőre borult. Ráadásul a jármű hátulja zászlójelzésként funkcionál, mindezt pedig pofás animáció mutatja be.
Tegyünk meg egy virtuális kört a Formula-E legújabb pályáján
http://formula.hu/parc-ferme/12027
A hétvégi verseny – a 2016-17-es szezon második fordulója – helyszíne a marokkói Marrakesh lesz: a betonfalak között kanyargó pálya a WTCC-ből ismert, amely idén már ezt a vonalvezetést használta.
Remekbe szabott szezon – Szabó Krisztiánt kifaggattuk Eb-címéről
http://formula.hu/parc-ferme/12025
Mi is ott voltunk a magyar ralikrossz-versenyző ünnepi sajtótájékoztatóján, ahol mikrofonvégre is kaptuk őt.
Egy autósport-rajongó számára akkor kezdődik meg igazán a tél…
http://formula.hu/parc-ferme/12023
…amikor megjönnek az első képek a hófödte versenypályákról. Idén az első legendás helyszín a Nordschleife lett, amely november 7-ére virradóan fehérbe burkolózott.
Szürreális látvány: F1-es autó gyengébb járgányok ellen egy versenypályán
http://formula.hu/parc-ferme/12022
Zolderben rendeznek olyan nyílt napokat, amikor az érdeklődők bizonyos áraktegóriáknak megfelelően különféle versenyautókba ülhetnek bele. Egy láthatóan nem amatőr sofőr egy 2001-es Arrowsba ülhetett bele, és úgy kerülgette vele a többi autót, mintha bóják lennének. Néha integetnie kellett a lassabb autókra, és még kék zászlók sem voltak – Sebastian Vettelnek tehát ezt a vezetési lehetőséget semmiképpen sem ajánljuk.
Így összegezte szezonját Nagy Norbert, az ETCC idei harmadik helyezettje
http://formula.hu/parc-ferme/12024
A Zengő Motorsport pilótája tévéműsorunkban beszélt tapasztalatairól.
Ez olyan, mint az igazi Ferrari – de az egész kartonpapírból készült!
http://formula.hu/parc-ferme/12021
Itt az egyik legjobb F1-es rajongói műalkotás, ami valaha született. Egy orosz férfi, Igor Pokhabov gondolt egyet, és épített egy Ferrari SF16-H versenyautót, méghozzá lenyűgöző részletességgel – nézzük csak meg az első és a hátsó szárny precíz kidolgozását. Alapanyaga a kartonpapír volt, amit végül fel is matricázott, hogy tényleg úgy nézzen ki, mint az idei Ferrari kiköpött mása. Nem 1:1-es méretarányú ugyan, de Igor autója a maga 3 méteres hosszával és fél méteres magasságával azért tekintélyes darab. Elmondása szerint hat éves kislányát akarta meglepni ezzel a nem mindennapi ajándékkal.
A készítő a munkafolyamatot képek százaiban örökítette meg, amelyek ide kattintva az „orosz Facebooknak” is nevezett vk.com weboldalon végignézhetők.
A nagy találkozás: Raikkönen és Montoya újra együtt!
http://formula.hu/parc-ferme/12020
Bár szigorúan véve csak 26 versenyen voltak csapattársak 2005 és 2006 során, mégis az évezred egyik legizgalmasabb összeállításaként tekinthetünk Kimi Raikkönen és Juan Pablo Montoya párosára a McLarennél. A kolumbiai már tíz éve nincs az F1-ben, de a mexikóvárosi hétvégén vendégként ellátogatott a paddockba, és szinte mindenhol feltűnt, ahol csinálni lehetett valamit. Még egy kötetlen beszélgetésre is beült egykori csapattársa szobájába, amelyben négy és fél perc alatt rengeteg témát érintettek. Montoya nincs lenyűgözve az F1 jelenlegi alapelveitől, beleértve a tankolási tilalmat és az autók könnyebb vezethetőségét, az viszont tetszik neki, hogy idéntől többet lehet taktikázni a gumikkal. A kolumbiai figyelmeztetett, hogy négy évvel ezelőtt, amikor ugyanúgy 37 éves volt, mint most Raikkönen, még ő is ereje teljében érezte magát és minden héten versenyezni akart, mostanra azonban már kezdi érezni magán az idő múlását. A hétszeres F1-es futamgyőztes azt is bevallotta, a finnek drukkol a Ferrari házi csatájában.
„Ismerem Sebastiant is meg minden, de azért amikor legyőzöd az időmérőn, az sokkal érdekesebb!”
Így néz ki, amikor Donald Trump-színűre festenek egy versenyautót
http://formula.hu/parc-ferme/12019
Az amerikai republikánus elnökjelölt vásárolta meg Reed Sorenson autóját hirdetőfelületként a NASCAR Sprint Cup elmúlt hétvégén rendezett texasi fordulójára. Az 55-ös számú Toyota kék-fehér-piros színekben pompázott, és feltűnt rajta Trump kampányszövege is, azaz „Make America Great Again”. A sorozat azért is jó vadászterület a politikus számára, mert a tradicionálisan republikánus szavazók és az autósportok rajongóinak csoportja nagyjából egybeesik: mindkettőben a fehér, az ország déli részén élő férfiak vannak többségben.
Egy autó teljes felületének felvásárlása egy hirdető számára nagyjából 350 000 dollárba kerül versenyenként, de az összeg függ a versenyző helyezésétől is az időmérőn és a futamon. Nos, Trump viszonylag olcsón megúszta Sorenson szponzorálását, hiszen a 30 éves amerikai pilóta a 38. helyről startolt és a 35. helyen futott be a célba a 40 induló közül.